Špagáty a sieťoviny Tama

  • Tama Ecobull a Tamanet+

Baliace sieťoviny Tama sú jedny z najinovatívnejších sieťovín, ktoré možno na trhu dostať. Za pár sezón si naši zákazníci na Slovensku tieto sieťoviny osvojili práve kvôli bezproblémovému lisovaniu a kvalite, na ktorú sa dá spoľahnúť nie len keď je treba lisovať ale aj pri početnej manipulácii a preprave. Výrobcovia lisov akými sú napríklad John Deere, Krone, CNH spolupracujú s Tamou ohľadom výroby a vývoju sieťovín pre ich lisy. Čo sa týka samotnej sieťoviny samozrejmosťou je bezproblémová manipulácia, znížená váha cievky pri najväčšej dĺžke na trhu, bezproblémové odvíjanie a balenie bez riešenia problémov so samotnou sieťovinou. Hlavnou výhodou týchto sieťovín je edge to edge technológia, ktorá má za následok rozširovanie sieťoviny pri napínaní namiesto zužovania. Preto Tama vyrába sieťoviny len v šírke 123 centimetrov, pretože pri balení dosahujú šírku 129 cm a zachádzajú až za kraje balíkov.

  • Špagáty na lisovanie hranatých balíkov – TAMA

Špagáty od výrobcu Tama sa vyznačujú svojou overenou pevnosťou ako v ťahu, tak aj v uzle. Hlavným rozdielom je väčší počet bežných metrov na 1 cievku, čo znamená enormnú úsporu času a vyhýbanie sa problémom. Tama je jedným z OEM výrobcov, to znamená, že kvalita výrobných procesov im dovoľuje vyrábať originálne sieťoviny a špagáty Claas, JD, NH, Case, Krone a mnoho ďalších.

Podľa značky, typu lisu, počasia a teploty vieme poradiť zákazníkom typ špagátu, presnú dĺžku na 1 zlisovaný balík, koľko nie kilogramov ale metrov bude treba na celkový počet balíkov a vieme tento výpočet porovnať aj s inými špagátmi.

Typy špagátov

Tama vyrába viacero druhov špagátov, v ponuke sú najsilnejšie špagáty typu HD ale aj veľmi silné špagáty na balíky so strednou hustotou označované ako LSB. Ako jeden z mála výrobcov vyrába Tama tak isto aj špagáty na lisovanie okrúhlych balíkov do starých lisov. Vo všetkých prípadoch platí pravidlo – čím je špagát tenší, tým je na 1 kilogram špagátu viac metrov a tým sa menia aj pevnosti v ťahu a v uzle. Preto nieje možné tvrdiť že rôzne typy špagátov vyrobených z recyklátu s rovnakou cenou na kilogram majú rôzne pevnosti. Tama vyrába všetky typy z prvotného materiálu a práve preto dosahuje rovnakú alebo lepšiu kvalitu a pevnosť pri 25% dĺžky špagátu naviac v 1 cievke.